Sorbalgonu a opatrunek na owrzodzenie na kostce

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące stosowania leku Sorbalgon. Jak założyć opatrunek z Sorbalgonu na owrzodzenie na kostce? Owrzodzenie na kostce pojawiło się u mnie całkiem niedawno i byłam z moim problemem u lekarza. I właśnie lekarz przepisał mi okłady na kostkę z leku Sorbalgon. Nie sprecyzował jednak w jaki sposób tworzyć tego typu okłady, a ja też zapomniała o to zapytać myśląc, że sama sobie poradzę albo ewentualnie przeczytam na ulotce Sorbalgonu w jaki sposób go używać. Niestety okazało się, że nie mogę znaleźć takiej informacji. Próbowałam też szukać w internecie, ale tam też nic nie można znaleźć albo ja nie potrafię tego znaleźć. I stąd moje pytanie w jaki sposób prawidłowo stosować lek Sorbalgon żeby pozbyć się owrzodzenia na kostce? Czy są jakieś specjalistyczne założenia dotyczące okładów? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

witam,
zgodnie z ulotką:
Oczyścić starannie ranę. Następnie nałożyć lub lekko wtamponować Sorbalgon i umocnić odpowiednim opatrunkiem. W przypadku ran suchych można Sorbalgon nasączyć TanderWet Solution lub roztworem Ringera. Zależnie od ilości wydzieliny z rany, Sorbalgon można pozostawić na ranie przez dłuższy czas (do kilku dni). Opatrunek należy zmieniać z chwilą, gdy włókna uległy całkowitemu przekształceniu w żel. Ewentualnie pozostałe w ranie włókna można usunąć przy pomocy roztworu przemywającego. Można je także pozostawić na ranie bowiem organizm zapewnia sprawny rozkład biologiczny takich włókien.

Można zawsze poprosić o pomoc pielęgniarkę w przychodni