Jaka dieta przy odchudzaniu, aby nie osłabić włosów?

Jestem w trakcie odchudzania . Chcialabym stopniowa stracic wage , jestem bardzo fit I wiem ze to zrobie Mam slabe wlosy wiec nie chce stosowac diety,ograniczylam ilosc I wielkosc pokarmow , cukier I sol Moje pytanie .jak ?I cZy ?przelicza sie spalone kalorie w stosunku do masy, I jesli mam siegnac po diete to jaka bedzie odpowiednia,by poprawic stan moich wlosow i paznokci

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko można ustalić na podstawie dokładnego wywiadu medycznego i odpowiedniego trybu życia. Proponuję udać się do dietetyka.

Najlepiej wybrać się do dietetyka, który przygotuje Pani indywidualną dietę pomagającą schudnąć a jednocześnie zapewniającą wszystkie witaminy i składniki mineralne, które pozytywnie wpłyną na stan włosów i paznokci.

Dobry wieczór! Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska