Jaka może być inna przyczyna przewlekłego zapalenia migdałków?

Otrzymałam wynik wymazu gardła bakteriologiczny. Badanie nie wykazało nic poza standardowymi bakteriami flory fizjologicznej. Badanie ASO również nie wykazało paciorkowców. Jaka może być inna przyczyna przewlekłego zapalanie migdałków, z którym się borykam? Lekarz zalecił usunięcie migdałków, gdyż zalega w nich ropa, a krypty są znacznie powiększone. Nie wiem, jednak na jakiej podstawie skora zlecone badania nic nie wykazały.

Istotnie wskazania do usunięcie migdałków są ściśle określone należy bardzo dokładnie przeanalizować czy istnieją one w tym przypadku jeśli migdałki są znacznie powiększony mają głębokie krypty i Zalega w nich wydzielina można Zamiast usunięcia migdałków rozważyć zabiegi laserowe