Jaką stosować dietę przy PCOS i insulinooporności oraz stosowaniu leku Metformax?

Jaka dieta, ile kalorii jeść aby nie przytyć przy pco i insulinoopornosci biorąc lek metformax? I chciała bym schudnąć. Zdrowo się odżywiam, regularnie i piję dużo wody. Mam 164cm wzrostu, 78kg ;/ wagi (ważyłam 64) Kobieta wiek 23lata. ćwiczenia 3x w tygodniu po 45minut

W zespole policystycznych jajników bardzo ważną rolę odgrywa dieta. Prawidłowa dieta pomoże w redukcji masy ciała i jej utrzymaniu, co jest niezwykle ważne ponieważ odchudzanie jest trudniejsze, a prawidłowa masa ciała jest konieczna z uwagi na chęć posiadania potomstwa. Dieta powinna być stosowana również z uwagi na powikłania zdrowotne w celu utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.
W celu ustalenia prawidłowej diety dla Pani zachęcam do odwiedzenia dietetyka aby pomógł Pani w ustaleniu diety uwzględniającej wszystkie Pani potrzeby w oparciu o wywiad z Panią.

Należy stosować w swojej diecie produkty o niskim indeksie glikemicznym, czyli kasze, ciemne pieczywo, brązowy ryż itp. Należy unikać produktów o wysokim indeksie, czyli słodyczy, białego pieczywa, białego ryżu, owoców takich jak banany i winogrona, owoców bardzo słodkich i mocno dojrzałych itp.