Jakie badania wykonać w celu potwiedzenia boreliozy?

Witam serdecznie!

Mój syn ok. 2 lata temu (ok. 6 roku życia) miał zdiagnozowaną boreliozę. Przeszedł antybiotykoterapię, po leczeniu 2-3 razy byliśmy na badaniu krwi. Minęło już trochę czasu, jednak ostatnio dowiedziałam się, iż powinnam zrobić badania po ustąpieniu choroby. Mam zatem pytanie, czy powinnam wykonać takie badanie, a jeśli tak to proszę o wskazanie które, ponieważ na stronie przychodni są 4 różne (Borelioza IgG oraz IgM test ilościowy /Elisa/ lub Borrelioza test potwierdzenia Western Blot IgM oraz IgG) i nie wiem, które wybrać. Nie ukrywam, że chcę uniknąć wizyty u lekarza chorób zakaźnych po prostu z braku czasu.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety żaden z powszechnie wykonywanych testów w kierunku boreliozy nie ma dużego znaczenia w monitorowaniu skuteczności leczenia. W celu oceny skuteczności leczenia wskazane jest wykonanie dokładnego badanie fizykalnego przez lekarza chorób zakaźnych.

Przeciwciała przeciwko krętkom Borrelia w klasie IgG mogą utrzymywać się przez wiele lat i trudno jest wykorzystywać je do obiektywnej oceny skuteczności leczenia.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem chorób zakaźnych.

Redakcja abcZdrowie.pl