Jakie leki brać przy cukrzycy?

Mam cukrzycę biorę metformine 850 2×dziennie a inny lekarz przepisał mi Tylko glucophage1000 xr 1×dziennie kogo sluchac
ponad rok temu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Metformine i Glucophage to ten sam lek, tylko różni się nazwą handlową. Częściej zaleca się przyjmowanie leków raz dziennie ale zależy to od indywidualnej tolerancji pacjenta na leczenie oraz od wyników glikemii.