Jakie mam wykonywać ćwiczenia?

Mam 12 lat i jestem dziewczyną, ważę 47 kg. Jestem wysportowana. Mam problem z brzuchem. Niby ćwiczę i uprawiam sport , ale nie mogę mieć płaskiego brzucha. Gdy się zginam w pół to pojawiają mi się 3 ogromne wałki na brzuchu. Mogę ten tłuszcz złapać w garść. Oraz z udami. Mam je jak beczułki, co mnie strasznie krępuje.

Witam,

Witam!

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie http://www.abccwiczenia.pl.
Najlepiej, gdyby udało Ci się je skonsultować z lekarzem prowadzącym (czy nie wsytępują jakieś przeciwwskazania do ich wykonywania).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• rowerek,
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Powyższe ćwiczenia możesz wykonywać tylko i wyłącznie w momencie, gdy nie powodują one żadnego dyskomfortu. Jeśli przy ich wykonywaniu będziesz czuła się dobrze - istotna będzie SYSTEMATYCZNOŚĆ, gdyż tylko ona jest gwarantem sukcesu.

Wyeliminować z diety powinnaś: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Odstępy między posiłkami powinny wynosić 2-3 godziny.
Ostatni posiłek powinien zostać spożyty na maksymalnie 3 godziny przed snem.

Polecam nie omijanie posiłków - dzięki temu będziesz syta, unikniesz napadów głodu i niepohamowanej chęci na słodycze.

Pozdrawiam ciepło