Jakie ruchy głowy mogą spowodować uraz struktur kostnych oraz naczyniowych?

witam, proszę mi powiedzieć jakie ruchy głowy mogą spowodować uraz struktur kostnych oraz naczyniowych ? czy jest jakaś grupa ruchów której należny unikać ? moje dziecko uwielbia spać na plecach i często ma wygięta głowę nadmiernie w stronę lewą ( lewe ucho do lewego barku) czy może to spowodować jakieś nieprawidłowości ??? przy takim mocnym i dynamicznym ruchu głowy na bok może osłabić sobie tętnice po stronie prawej? czy może mieć problem z tętnicami szyi czy one się wydłużają? pomocy pozdr

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie ma powodów do obaw, szybkie i dynamiczne ruchy głowy nie spowodują uszkodzeń naczyń. Natomiast co do ułożenia w czasie snu tez nie powinno byc problemu, jednak z czasem można próbować układać dziecko w innej pozycji. Pozdrawiam