Jakie są metody leczenia bezdechu sennego?

Mam 68 lat i stwierdzony cięźko bezdech senny.Po wstaniu rano jestem wyspa na a w dzień nigdy nie odczuwam senność.Chciano mi zaproponować badanie z maską,ale nie zdecydowałam się na nie bo wiem znając siebie ,ze nie dałabym rady spać na co dzień w masce.Pozostało mi leczenie laryngologiczna któro zaproponował mi lekarz który robił opis badania bezdechu.Laryngolog proponuję nakłucie języka.Czy to może dbać jakiś efekt?Czy są inne metody leczenia bezdechu ?Bardzo proszę o pomoc!

Jest kilkadziesiąt metod leczenia bezdechów w zależności od ich przyczyny. Należy znaleźć przyczynę i już. O nakłuwaniu języka nie słyszałem.