Jakie składniki kosmetyków są przeciwwskazaniem do zabiegu eksfoliacji kwasami?

Witam, Jakie składniki stosowanych kosmetyków oraz skladniki przyjmowanych leków są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu eksfoliacji kwasami? Mam na myśli głównie skladniki, które mogą i najczęściej powodują przebarwienia ( poza oczywistymi skladnikami jak np. wit. A i jej pochodne.)

Dzień dobry, lista takich substancji jest długa dlatego najlepiej będzie jak przed zabiegiem kosmetologicznym uda się Pani na konsultacje podczas której kosmetolog po zapoznaniu się z kosmetykami i lekami jakie Pani stosuje zakwalifikuje Panią do zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska

Dzień dobry, przed zabiegiem eksfoliacji kwasami należy unikać substancji dodatkowo podrażniających ( o ile osoba wykonująca zabieg nie zaleciła inaczej) - kwasów chemicznych, retinolu, pochodnych witaminy A, drobinek peelingujących. W celu zapobiegania przebarwieniom ważne jest właściwe zabezpieczanie skóry po wykonanym zabiegu. Wówczas też unikamy dodatkowego podrażnienia ww substancjami. Niezwykle istotna jest ochrona przeciwsłoneczna stosowana regularnie co 2-3 h przez okres miesiąca czasu. Ponadto zabieg powinna stanowić konsultacja wykluczająca ewentualne przeciwwskazania oraz uświadamiająca na temat odpowiedniego postępowania po eksfoliacji kwasami. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.