Jakie wskazania do usunięcia czwórek?

Witam, mam pytanie dotyczące moich górnych czwórek czy jest konieczność ich wyrwania w celu przeprowadzenia odpowiedniego leczenia ortodontycznego? Trochę mnie to martwi, że będe musiała usunąć dwa zęby.

Dzień dobry,
na pewno Pani ortodonta nie decydował pochopnie o konieczności usunięcia górnych czwórek. Naqjczęściej jest to konieczne, gdy jest bardzo duży stopień między siekaczami czyli żuchwa jest cofnięta. Alternatywą jest najczęściej tylko leczenie chirurgiczne z wysunięciem żuchwy do przodu.