Jakie wykonać badania, jeśli źle się czuję, mam nudności i bóle brzucha?

Jakie badania powinna zrobić kobieta w wieku 23lat z objawami takimi jak wieczorne złe samopoczucie,nudności,kłucie w górnej części brzucha po lewej stronie wiem że są możliwe do zrobienia badania krwi dzięki którym można się dużo dpwiedzieć o stanie swojego zdrowia tylko na które z zestawów się zdecydować w tym przypadku?

Lek. Wojciech Zygmunt

W pani przypadku badania z krwi nie były by tak istotne jak badania obrazowe. Przede wszystkim z podanymi przez panią objawami powinna pani zrobić USG jamy brzusznej. Co do pobrania krwi, to na pewno można wykonać kilka podstawowych badań. Przede wszystkim morfologię krwi, stężenie bilirubiny, aktywność AST, ALT, amylazy, lipazy. W pani przypadku rozpocząłbym jednak diagnostykę od USG jamy brzusznej.