Jasnoczerwona krew w kale dziecka

Witam. Mam pytanie odnosnie mojej 3 letniej corki. Ostatnio przy wyproznianiu sie zobaczylam jasno czerwona krew. Corka bardzo plakala przy oddawaniu stolca. Po paru dniach sytuacja sie poprawila ale teraz znow problem powrocil. Czy to moze byc cos powaznego?

Trosze sie zgłosić do pediatry.Malutką trzeba zbadać ,a także obejrzeć przynajmniej zewnętrznie ok.odbytu.
Często niewielkie pęknięcia w jego okolicy dają takie objawy.Podała pani,że dziecko płakało w trakcie wypróżnienia.
Jeśli pediatra uzna za konieczne skieruje dziecko do chirurga dziecięcego ( często polipy dają takie objawy)

Ciepło pozdrawiam