Płaczliwość i niechęć do oddawania kału u 4-latki

Dziecko 4 letnie, płacz, niechęć przy oddawaniu kału, podczas załatwiania sie leci krew z odbytu. Chirurg stwierdził szczeline odbytu i przepisał maść Prokto Hemolan. Po 2 tyg nie ma zadnej poprawy... Czy moze byc inna przyczyna ?

Leczenie szczeliny odbytu czasem jest długotrwałe, jezeli jednak w ciagu dwóch tygodni nie ma żadnej poprawy proponuje zgłosić sie kontrolnie ponownie do lekarza leczącego. Przy leczeniu szczeliny odbytu bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej diety, tak, aby rozmiękczyć stolec tzn. zawierającej duzo błonnika (owoce), pic duzo wody, zero słodyczy. Mozna zastosować takze błonnik w tabletkach przeznaczony dla dzieci (np. Dicoman junior).

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com