Karmienie mieszane u 7-tygodniowego dziecka

Witam:) mam pytanie dotyczące kwestii karmienia mieszanego. stosuję u dziecka wlasnie karmienie mieszane - karmię piersia ale na noc dziecko dostaje mleko modyfikowane NAN Pro HA hipoalergiczne. teraz 120 ml na wiek 7 tygodni, ale tylko na noc. czy mozna zwiekszyc ilosc mleka np do 150 ml bo wydaje mi sie ze te 120 ml to malo dla niego.a z drugiej strony nie chce przekarmiac go. rozwija sie dobrze na 7 tyg ma 62 cm i 5.3 wagi. prosze o odpowiedz. czy w przypadku karmienia mieszanego taka ilość mleka na wiek 7 tygodni wystarczy? a moze to jednak zdecydowanie za malo i powinnam zwiększyc ilosc mleka, które podaje dziecku? troche sie w tym wszystkim gubię, nie chce zaszkodzić maleństwu przekarmieniem, ale z drugiej strony caly czas mam obawy, że podaję za mało mleka. prosze o pomoc i porade. mloda debiutujaca mama Gabrysia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie sprecyzowała Pani z jakiego powodu sądzi Pani, że jest to zbyt mała ilość mleka. Dziecko się budzi w nocy? Cytując zalecenia pediatrów dotyczące żywienia dzieci w 1. roku życia, dziecko w tym wieku powinno spożywać około 120-140ml 6 razy dziennie. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.