Kiedy minie akatyzja?

Witam. Stosuję od paru dni lek o nazwie Asentra (sertralina) 25mg za parę dni mam wejść na calą tabletkę, czyli 50 mg. Wiem ,że na początku leczenia mogą dziać się cuda jak na różnych typu SSRI bo już brałem kiedyś inny lek z tej grupy. Mój problem polega na tym,że mimo małej dawki leku odczuwam akatyzję tzn. muszę ruszać nogami, nie mogę wysiedzieć w miejscu i odczuwam niepokój. Na ulotce jest napisane,że ten stan może się utrzymywać przez pierwszych kilka tygodni. Moje pytanie: czy to minie i czy jakbym zmienił na inny lek z tej grupy byłoby to samo. Mam na wsparcie tego stanu kwetiapine o przedłużonym uwalnianiu albo olanzapine. Warto czekać te kilka tygodni,czy skoro jak wsytępuje to zwiększe dawkę i będzie gorzej ??

Lek. Michał Lenard

Być może pomoże Panu zmiana leku na inny, należący do tej samej grupy. Sugeruję skonsultować się ze swoim psychiatrą, który w miarę możliwości zmodyfikuje leczenie w celu złagodzenia objawów niepożądanych. Pozdrawiam!