Kiedy minie senność po stosowaniu leku Lerivon?

Witam. Biorę od paru dni lek lerivon na zaburzenia nerwicowo-depresyjne i poprawę snu, jednak lek przy dawce rzędu 15-22,5 mg wieczorem powoduje u mnie senność (potocznie zamulenie), przy której jednak nie zasypiam będąc świadomym tego stanu rzeczy. Czy to normalne zjawisko, kiedy przechodzi? Pozdrawiam!

Witam,

na pełne działanie nasenne Lerivonu (mianseryna) trzeba będzie poczekać jeszcze kilka dni. Jeśli jakość snu i zasypianie nie poprawiłoby się- byłoby to wskazaniem do zamiany na inny lek o podobnym profilu działania (np. trazodon lub mirtazapina).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Należy skontaktować się z lekarzem zlecającym dany lek i ustalić. Niektóre leki w początkowej fazie leczenia mogą tak działać i to zazwyczaj mija. Dawka leku jest nieduża, widocznie jest Pan nadwrażliwy i wymaga zmiany leczenia! Liczy się psychoterapia!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.