Konflikt pomiędzy partnerem a matką partnerki

Witam, moj chlopak poklócil się z moją mama, chodzi o wychowywanie corki, ktora nie jestes jego bilogicznym dzieckiem, chodzi teraz o to ze moj partner ma starszny uraz do mojej mamy i w sumie mu sie nie dziwie, ale nie chce przez to nas odwiedzac, dzwonimy do siebie, piszemy, ale brakuje mi jego obecnosci, ostatnio mi powiedzial ze ciagle mam teraz do niego pretensje i ze jezeli chce to mozemy sie rozstac, ale ja tego nie chce,Co moge zrobic? Ja sie chyba boje ze mnie zostawi bo ciagle marudze

Sytuacja, którą Pani opisała jest bardzo trudna do zrozumienia. Nie wiem czy chodzi o to co jest miedzy pani chłopakiem a mamą, czy między Panią a pani córką czy między Panią i pani chłopakiem. Wygląda na to że trudno określić kto jest dla pani ważny i z jakich powodów. Decydując się na związek z nową osobą uniezależniamy się od rodziców, jest to warunkiem dobrego partnerstwa. Warto zastanowić się czego Pani chce, z kim chce Pani być i na co jest Pani gotowa żeby to osiągnąć.

Rozumiem, ze mieszka Pani z mamą i córką, a partner mieszka osobno?
To trochę skomplikowana sytuacja rodzinna (być może dlatego, że Państwa związek jest w początkowej fazie, jednak na tyle zaawansowanej, że poznał już córkę i ma wpływ na jej wychowanie), która potencjalnie może powodować konflikty- głównie dotyczące lojalności i tego "kto do czego ma prawo" oraz "kto od kogo jest zależny" (np mieszkaniowo, finansowo)
Pomogłoby ustalenie jasnych zasad i granic oraz konsekwentne się ich trzymanie, wyraźne zdeklarowanie i zgoda na to, kto ma jaka role i kto podejmuje decyzje. Ważne też, żeby Pani miała jasność "do kogo jest Pani bliżej", z kim chce Pani tworzyć rodzinę.
Być może partner czuje się urażony, ze "trzyma Pani stronę mamy", czuje się niepotrzebny i nieszanowany w tym związku. Tak jakby odrzucany, bo na pierwszym miejscu jest córka i mama. Warto też tak na to spojrzeć. Szczera rozmowa, pytania o oczekiwania potrzeby, uczucia pozwoliłaby Państwu więcej dowiedzieć się o sobie i tym, jak chcą Państwo budować związek i jak to miałoby wyglądać w przyszłości.