Jak znów polepszyć relacje z partnerem?

Mam 28 lat jestem w związku od 9 lat. Czuje że mój partner się ode mnie odwraca. Mieszkamy razem a widuje go tylko jak kładzie się spać. Cała dnie spędza poza domem twierdząc że nie lubi siedzieć w domu. Często się kłócimy o to jak i o inne rzeczy. Dużo czasu spędza z kolegami a do mnie nawet nie potrafi zadzwonić. Czasami zdarza się że nie wróci na noc nie informując mnie o tym i wyłącza telefon wraca późnym popołudniem następnego dnia jak gdyby nic się nie stało a jak zadaje pytania to się denerwuje że to przysłuchuje. Kocham go bardzo i on twierdzi że mnie też ale często nie czuje tego. Nie potrafię go zostawić. Na sama myśl o tym chce mi się płakać i czuje się chodzby życie zemnie uchodzilo. Często miewam również myśl i samobójcze nie chce mi się żyć nie tylko przez niego ale również przez problemy rodzinne. Nie wiem co mam robić

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za wiadomość i że podzieliła się Pani swoimi wątpliwościami, dotyczącymi Państwa relacji partnerskiej.

Zaprezentowała Pani w poście wizerunek Państwa relacji, jaka istnieje między Wami.

Z Pani opisu, mam takie poczucie, że godzi się Pani na bylejakość w związku, będąc w związku, dla związku, bez związku...
Partnerstwo/związek jest możliwy, gdy obie strony Partnerów są otwarte na potrzeby Partnera i jest gotowość, by na te potrzeby odpowiadać (w miarę realnej możliwości).

Aby tak się zadziało, wymaga (to) zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń, rozumienia, komunikacji i skupienia na tym co w związku ważne.

Inspirowałabym, by zadać sobie Samej pytania:
- Dlaczego Pani/Pan jesteście w tym związku?
- Co daje Pani ta relacja?
- Jaką ma dla Pani wartość?
- Czy w tej relacji rozwija się Pani/Partner rozkwitacie?
- Czy takiego partnerstwa Pani dla siebie oczekuje?
- Co Państwa łączy? Wspólne zainteresowania?
- Co i Jak możecie wspólnie poprawić w relacji?

Ważnym jest, by sama Pani sobie odpowiedziała szczerze na powyższe pytania, "bez pudru i różu"...
Tak czasami jest, że trzeba podjąć świadomą decyzję o pracy nad związkiem/w związku, albo pomyśleć o zakończeniu relacji, która nie służy..., by pójść dalej, bogatszą o nowe doświadczenie...

Pewnym rozwiązaniem (do rozważenia) byłoby podjęcie przez Państwa terapii par.

Zasługuje Pani na partnerstwo, które będzie Panią inspirować i "dodawać skrzydeł"...
Od Pani zależy, jaką podejmie decyzję.

Życzę Pani tylko pięknej i wartościowej relacji!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605