Kontrolne usg stawów biodrowych u niemowlaka

Kiedy wykonac usg kontrolne stawow biodrowych u niemowlaka urodzonego przez c.c.ulozenie posladkowe?zalecenie ze szpitala-po 4rech tyg,w przychodni powiedziano mi ze dopiero po 3cim miesiacu zycia.jak to jest?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Profilaktyczne USG stawów biodrowych wykonuje się po 6tym tygodniu życia. Jeśli natomiast istnieją wskazania do diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości związanych z ułożeniem płodowym dziecka, to należy wykonać badanie wcześniej. W Pani przypadku należy postępować zgodnie z zaleceniami otrzymanymi przy wypisie dziecka z oddziału noworodkowego po porodzie, czyli USG należy wykonać po 4 tygodniach.