Kulka na dolnej wardze u chłopaka

Witam, chlopakowi pojawila sie na dolnej wardze od wewnatrz spuchnieta spora kulka, taka jak po pobiciu. Nie boli, ciezko powiedziec czy jest w niej jakis plyn. Co to moze byc? I jak temu zapobiec? Czy moze to byc spowodowane niedoleczona choroba lub zjedzeniem jakiegos nieumytego warzywa lub owocu ?

Witam, warto pokazać się u stomatologa. "Kulka" mogła pojawić się na przykład po przypadkowym przygryzieniu wargi. Wtedy robi się coś na kształt niewielkiego krwiaka czy "siniaka" koloru ciemno czerwonego lub nawet fioletowego. Taka zmiana jest wyraźna, przypominająca gumową grudkę, może się powiększać. Jeśli wewnątrz będzie zbierać się płyn, z czasem może zacząć boleć. Często takie zmiany same się cofają (zawartość po prostu się wchłania). Czasem jednak nie, wtedy powinny być usunięte przez lekarza.

Lepiej niczego nie stosować na własną rękę (nie smarować maściami) - zachowanie dobrej higieny będzie wystarczające. Natomiast radziłabym udać się do stomatologa.
Pozdrawiam