Leczenie farmakologiczne a powrót do depresji

Mam pytanie moja mama bierze od 3 lat leki na depresję anafranil zolafren propranol i depakine w ostatnich miesiącach depakine zostawała przez lekarza odstawiana aż do zupełnego wycofania. Po miesiącu od wycofania zaczęła czuć sie gorzej więc została przywrócona depakine bierze od 8 dni i nadal czuje się źle. Czy biorąc leki może wrócic depresja?

Widoczny, odczuwalny efekt leków przeciwdepresyjnych jest dopiero po około dwóch tygodniach przyjmowania. Dlatego zachęcam jeszcze do cierpliwości. A dodatkowo do skorzystania z pomocy psychoterapeuty- bo oprócz leków, można znacznie poprawić funkcjonowanie osoby chorej, samopoczucie, pracować na schematami poznawczymi i sposobami radzenia sobie ze stresem itp, co w przyszłości ułatwia radzenie sobie w życiu i zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnego epizodu depresji.