Liczba, której nie należy przekraczać w przypadku ilości zabiegów IPL

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś liczba, której nie należy przekraczać w przypadku ilości zabiegów IPL? Jestem już po 5 zabiegu i moje policzki są mniej czerwone (jakieś 30-40% mniej). Ile zabiegów maxymalnie powinienem zrobić? Zabiegi mam robione u kosmetyczki, wiem, że laser u kosmetyczki zazwyczaj jest mniej skuteczny, ale niestety nie stać mnie na dermatologa. Ale z tego co wyczytałem to ma dobry laser. Mianowicie Multi Light Plus. Pozdrawiam.

Zabiegi usuwania rumienia nie powinny być wykonywane latem. Jeśli uzyskał Pan dobry efekt proponowałabym powtarzanie cyklu 4-5 zabiegów 1x do roku. Nie znam parametrów urządzenia jakiego Pan używa -tu producent określa zalecaną max dawkę LUX

Zabiegi IPL można robić w serii. Jeżeli już miła Pani wykonane 5 zabiegów to proponuje przerwę na lato i wrócić jesienią do terapii. Latem koniecznie trzeba pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami UV minimum 30 SPF bo inaczej cały już osiągnięty efekt pójdzie na marne.

Multi Light Plus jest dość dobrym urządzeniem , które łączy kilka funkcjonalności: IPL, radiofrekwencja, ultradźwięki, masaż próżniowy. Nie ma określonej maksymalnej liczby zabiegów. Wszystko zależy od stanu klinicznego i postępu poprawy istniejących zmian. U Pana widać efekt, więc należy się liczyć jeszcze z kilkoma zabiegami i nie należy zapominać o dbaniu o swoją cerę czyli nie wystawianiu skóry twarzy na działanie słońca i wiatru, stosowanie filtrów, etc.