Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lordoza szyjna: jak leczyć zniesienie lordozy szyjnej?

Dzień  dobry, niedawno lekarz zdiagnozował u mnie lordozę szyjną. Nie wiem tak naprawdę czym to w ogóle jest. Jak powstaje lordoza szyjna?  Czy dolegliwość tę można usunąć? Czy to schorzenie, które leczy się operacyjnie? A może wystarczy rehabilitacja, aby wszystko było w porządku? Nigdy nie skarżyłem się na problemy z kręgosłupem, ale niedawno problem się nasilił. W pierwszej chwili myślałem, że za problem odpowiada bark, bo przy unoszeniu ramienia i ćwiczeniach na siłowni, bark strasznie mi dokuczał. Po badaniach i rezonansie barku okazało się, że problem tkwi w lordozie szyjnej. Czy zniesienie lordozy szyjnej jest niebezpieczne i czy można to leczyć?
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Lordoza szyjna to fizjologiczne wygięcie do przodu kręgosłupa w jego odcinku szyjnym. Zniesienie lordozy oznacza "wyprostowanie" tego wygięcia. Zaburza to prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych.
Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Polecamy zabiegi takie jak masaże odcinka szyjnego, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinna Pani ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże Pani każdy, dobry rehabilitant.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety