Luźna kupka a stres u przedszkolaka

witam,od miesiąca Moj 5latem ma luzną kupkę,nie mozemy sobie z tym poradzic,nasz pediatra mówi ze to jest na tle nerwowym,poszedł od 1wrzesnia pierwszy raz do przedszkola i w tym czasie do domu przywiozłam noworodka!! czy to jest spowodowane stresem u mojego syna??

Witam,
Takie zachowania u 5- latka mogą być przejawem stresu spowodowanego dwiema trudnymi dla dziecka sytuacjami. Pierwsza to pójście do przedszkola a druga "świeżo" urodzone rodzeństwo. Te dwie sytuacje prawdopodobnie przerosły możliwości adaptacyjne dziecka w krótkim czasie.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani.

Jak najbardziej może być to taka reakcja Pani synka na stres.

Pomocne byłoby spokojne wsparcie emocjonalne i zapewnienie synka, że może na Panią liczyć, jak również zapewnianie go o swoich uczuciach i akceptacji.

Jeśli objaw by się utrzymywał, należałoby rozważyć konsultację u psychologa dziecięcego.

Życzę wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej