Nieśmiałość u przedszkolaka

Mój 6 - letni syn jest bardzo nieśmiały. Często nie odpowiada na pytania obcych osób (np przedszkole). Aby coś zmienić stosuje metodę nagród i kar (np nie oglądanie bajek). W przedszkolu dowiedziałem się , że nie ma własnego zdania. Jak jakieś inne dziecko mu czegoś zabroni np napić się , to się nie napije. Jak ktoś go uderzy , to nie odda. Jak postępować?Nadmieniam , że jest jedynakiem. W domu szaleje , a w przedszkolu lub na placu zabaw zachowuje się zupełnie inaczej. Jest jedynakiem.

Większośc przedszkoli oferuje konsultacje z psychologiem na terenie placówki, do czego zachęcam. Psycholog w przedszkolu ma kontakt z dziecmi, wymienia się uwagami z wychowawcami, zna tym samym specyfikę danego dziecka.

Dzień Dobry Panu,

Zachęcam Pana i Synka do kontaktu z psychologiem dziecięcym, który po wstępnym rozpoznaniu, podpowie Panu i udzieli wskazówek, jak może Pan pracować z Pana Dzieckiem, aby mógł odbudować siebie.

Być może psycholog zaproponuje Państwu wspólną terapię rodzinną.

Z przesłaniem radości,
Irena Mielnik-Madej