Mały przybór masy przez dwa miesiące

Moje dziecko urodziło się ważąc 3650 gram, po dwóch miesiącach waży 4940. Lekarz pediatra zaleca dokarmianie sztuczne, ale mi bardzo zależy na karmieniu naturalnym. Dziecko jest spokojne, nie ma zapadniętych policzków, ładnie śpi, choć wieczorem trochę marudzi. Karmie je tak co dwie godziny. Odżywiam się normalnie. Czy powinnam się martwić ze w ostatnich dwóch tygodniach przybrało tylko 200 gram?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję postępować wg zaleceń lekarza pediatry. Dziecko powinno przybywać 200g/tydzień.