Guzek pod pachą a diagnoza

Witam. Tydzień temu byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ wyczułam pod pachą mały i niebolesny guzek, a myślałam, że to powiększony węzeł chłonny. Lekarz stwierdził, że jest to tuż pod skórą więc to na pewno nie węzeł a tylko jakiś zapchany gruczoł, kazał jedynie odstawić antyperspiranty. Od tygodnia ich nie stosuję, ale ten guzek pod pachą nadal nie znika. Nie wiem, czy powinnam ponownie udać się do lekarza czy jeszcze poczekać? Dodam, że guzek pod pachą jest twardy i nie boli nawet przy naciskaniu. Bardzo proszę też o informację o czym może świadczyć taki guzek pod pachą, czy może być objawem jakiejś poważnej choroby? Do jakiego lekarza (oprócz rodzinnego) mogę się udać z moim problemem? Może guzka pod pachą powinien obejrzeć chirurg? Czy wystarczy powtórna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, powinnam się zgłosić do niego od razu, czy jeszcze poczekać? Jeśli poczekać to jak długo?

Witam. Jeśli nie ma Pani żadnych innych objawów może odczekać jeszcze tydzień - dwa przed powtórna wizytą. Proszę w międzyczasie starać się go dodatkowo "nie męczyć" - tzn nie ściskać, ugniatać itp.