Metody leczenia choroby Perthesa

Witam .Mam syna który choruje od roku na Perthesa. Uprzejmie proszę doktora o iformację jaką metodę w lecz. tej choroby pan preferuje?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności proszę skupić się na rehabilitacji i leczeniu zachowawczym. Dopiero w przypadku znacznej martwicy głowy kości udowej lub braku pokrycia głowy kości udowej przez panewkę pomyśleć o leczeniu operacyjnym.