Czy te objawy wskazują na chorobę Perthesa?

Dzień dobry, syn w czwartek zaczął dość mocno utykać i coraz gorzej chodził. W piątek miał wykonywane rtg (tylko przednie) i usg biodra - stwierdzono złamanie szyjki kości udowej oraz zwiekszona ilość płynu w stawie z wysiękiem. Przepisano Apap przeciwbólowo doraźnie oraz leżenie i kontrole za 2 tyg. Następnego dnia z powodu nasilających się dolegliwości bólowych udaliśmy się na SOR gdzie powtórzono rtg (przednie i osiowe), usg oraz TK. Złamania brak. W zdjęciu osiowym napisano ,zwraca uwagę szersza chrząstka wzrostowa głowy kości udowej prawej od strony przysrodkowej bez ewidentnych cech złuszczenia’ ponadto torbielowate dobrze okonturowane rozrzedzenia struktury kostnej w przyśrodkowej części kości szyjki udowej. W USG zwiekszona ilość płynu, bez wzmożonych przepływów naczyniowych, bez cech zluszczenia glowy kości udowej, nierowny zarys korówki kości udowej. W TK potwierdzono brak złamania, torbiele lub wloktniste ubytki korowe oraz ,nie można wykluczyć współistnienia dyskretnych zmian pourazowych warstwy korowej na wysokości obserwowanych zmian’. Dostaliśmy leci przeciwzapalne na 10 dni, leżenie/siedzenia do czasu kontroli, która wyznaczono za 2,5 tygodnia. Czy taki obraz może świadczyć o chorobie Perthesa? Inna Pani ortopeda czytająca tylko i wyłącznie powyższy wypis, nie oglądając zdjęć, postawiła taka diagnozę. Szczególnie zwróciło jej uwagę to, ze lekarz ze szpitala wyznaczył wg niej bardzo długi czas leżenia i na pewno myśli o tej samej chorobie. Dodam, ze podczas badań syna w szpitalu obecnych bylo dwóch radiologow i ortopeda. Nikt nie wspomniał o takich podejrzeniach. Proszę Państwa o pomoc ponieważ do kontroli jeszcze sporo czasu, a ewentualna choroba przeraża.

skoro nie było uazu to nie ma żadnego złamania, choroba Perthesa wygląda inaczej i nie leczy się jej leżeniem