Miesiączka dwa razy w miesiącu a ciąża

Witam. Mam 15 lat 2 tygodnie temu zaczęłam życie seksualne. I właśnie w tym miesiącu pojawiła mi się miesiączka 2 razy w tygodniu. Czym to jest spowodowane? Czy mogę być w ciąży? Dodam, że okres miałam 3.10, a teraz zaczął mi sie 26.10 co robić? Czy mogę być w ciąży? Boję się robić test.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zawsze należy wykonać test, jeżeli istnieje podejrzenie zajścia w ciążę, której pierwsze objawy mogą być podobne do miesiączki. Możliwe, że cierpisz na krwawienia śródcykliczne, które mogą być spowodowane np. nadżerką czy polipem szyjki macicy. Jeżeli wykluczysz ciążę, a nadal będziesz doświadczała krwawień w odstępach dwutygodniowych, powinnaś się zgłosić do lekarza ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie!