Mieszkanie z osobą przyjmującą chemioterapię

Witam, mieszkam z osoba chora na raka, ktore bierze najsilniejsza chemie. Chcialabym sie zapytac przez jak dlugi czas osoba przebywajaca w jej towarzystwie jest napromieniowana.? Czy jest to kwestia miesiaca, tygodnia, dnia czy kilku godzin? Prosze o odpowiedz.

Witam , wydaje mi się , że myli Pani rodzaje leczenia! Jeżeli pacjent jest leczony chemioterapia tzn. , że przyjmuje leki (najczęściej drogą dożylną) mające na celu zatrzymanie rozwoju choroby lub zmniejszenie stopnia jej rozwoju. leki te NIE SĄ IZOTOPAMI PROMIENIOTWÓRCZYMI I NIE SZKODZĄ OTOCZENIU !!! Jeżeli pacjent jest leczony napromienianiem (radioterapia) otrzymuje sam dawke promieniowania ale nie wydziela jej na zewnątrz I TEZ NIE JEST SZKODLIWY , NIEBEZPIECZNY DLA OTOCZENIA ! Proszę spac spokojnie , pozdrawiam , zż