Modyfikacja węzła zatokowego przy tachykardii

witam mam tachykardie zatokową od 3 lat żle toleruje beta blokery i kardiolog wstawił termin na modyfikacje węzła zatokowego i mówił ze trzeba liczyć się z tym ze trzeba będzie wszczepić stymulator moje pytanie jak wygląda zabieg ile leży się w szpitalu i czy od razu wszczepiają stymulator czy potem, strasznie się boje prosze o odpowiedzi

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli lekarze podejmą decyzję o wszczepieniu stymulatora, to zabieg wygląda w ten sposób, że wprowadza się elektrody do serca, a właściwy stymulator umieszczony jest pod skórą na przedniej ścianie klatki piersiowej. Najczęściej w szpitalu przebywa się kilka dni. Więcej informacji powinien Pan uzyskać od lekarza prowadzącego.