Możliwość zajścia w ciążę przy chorobie AIH

Witam. Od 5 lat choruję na AIH. Na poczatku biopsja wykazala stopien 4, druga biopsja 3 a teraz 3/4. Biorę encorton 5mg, helicid, kalipoz, proursan, imuran. Chciałabym zajść w ciążę, czy przy tym stopniu jest to możliwe czy trzeba jeszcze się podleczyć. Miesiączkuję prawidłowo, a wskaźniki wątrobowe mam w normie,

Witam,
powinna Pani z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi oraz wynikami biopsji i szczegółową listą leków zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego, aby ten zmodyfikował leczenie (zwykle chodzi o modyfikację dawek) odpowiednio pod kątem przyszłej ciąży.
Następnie udać się do ginekologa, który poprowadzi Panią w porozumieniu z lekarzem internistą przez cały okres ciąży.

Pozdrawiam!