Myśli samobójcze 23-latki

Witam, Mam pytanie odnośnie mojego zachowania. Na co dzień w pracy czy przy znajomych jestem uśmiechnięta i radosna, a przy chłopaku przed którym się otworzyłam emocjonalnie i gdy jestem sama jestem smutna nie mam siły nic robić ani nie czerpie zbytniej radości z życia. Ostatnio bardzo dużo się kłócimy i wydaje mi się że może stosować na mnie agresję minimalną ale tego pewna nie jestem. Czy sformułowania takie jak ,, Znowu wszystko zepsułaś" i ,, To wszystko twoja wina" etc. to jest jej przykład? Jestem zmęczona życiem i nie pewna kolejnego dnia. Miewam myśli samobójcze i nie wiem jak temu zapobiec. Mam wrażenie że wszystko co robię jest złe a i tak nic nie wyjdzie i to wszystko nie ma sensu.
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam Panią,

Przede wszystkim chciałabym wyrazić moją pełną empatię i zrozumienie dla Pani sytuacji. Doświadczenia, które Pani opisuje, są bardzo trudne i obciążające .

Pani myśli samobójcze są sygnałem, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc specjalistyczna. Jest to niezwykle ważne, aby Pani jak najszybciej skonsultowała się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. To specjaliści, którzy mogą Pani zaoferować profesjonalne wsparcie i pomoc w przepracowaniu trudnych emocji oraz znalezieniu sposobów na radzenie sobie z obecną sytuacją.

Dodatkowo, jeśli istnieje podejrzenie, że Pani relacja z partnerem może być toksyczna, warto rozważyć wsparcie terapeutyczne skupione na relacjach międzyludzkich. Terapia może pomóc Pani zrozumieć i przedefiniować wzorce zachowań w związku, a także wzmocnić Pani poczucie własnej wartości i umiejętności radzenia sobie z trudnymi okolicznościami.

Bardzo proszę, by Pani pamiętała, że jest Pani ważna i zasługuje na szacunek oraz dobre traktowanie. Jeśli Pani sytuacja jest dla Pani bardzo trudna, obciążająca psychicznie, warto, by poszukała Pani wsparcia w otoczeniu – czy to wśród przyjaciół, rodziny, czy grup wsparcia.

Proszę pamiętać, że pomoc specjalistyczna jest kluczowa w przypadku myśli samobójczych, a Pani zdrowie i dobrostan są najważniejsze.

Oto kilka artykułów, które mogą być pomocne w Pani sytuacji:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-depresji

https://portal.abczdrowie.pl/walka-z-depresja

https://portal.abczdrowie.pl/pomoc-psychologiczna-online-e-gabinet-czyli-poradnictwo-nowych-czasow

https://portal.abczdrowie.pl/przemoc-domowa

Pozdrawiam Panią ciepło i zapewniam, że niezależnie, jak źle się Pani w tej chwili czuje, możliwe jest wyjście z tego stanu. Serdecznie Pani życzę dobrego samopoczucia przede wszystkim w relacji do samej siebie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.