Nadużywanie kropli do nosa i podejrzenie o narkotyki u 17-latka

Witam. Myślę,że mój 17-letni syn "coś" bierze.Od ok 1,5 roku wdycha tabakę (mimo moich wielokrotnych rozmów i jego obietnic).Jest alergikiem(roztocza,kurz domowy),nadużywa kropli do nosa otrivin-już ponad rok. Od ok.4-mcy zaczął palić u siebie w pokoju kadzidełka,ale przestał ze względów bezpieczeństwa ppoż. Po czym w jego pokoju zaczęło dziwnie pachnieć "chemią" i grzybami??On sam też tak pachnie.Miał też białą tabakę wcześniej (albo tylko opakowania??) Pali,nie wiem czy tylko papierosy .Nie ma apetytu,mało śpi,uczy się dobrze(czasami go odpytuję),ale słabo pisze sprawdziany,gubi się w zadaniach z matematyki. Gdy chcę z nim porozmawiać na ten temat staje się agresywny.Nie boi się testów,robiliśmy na wiosnę z moczu -nic nie wyszło. Gra w zespole metalowym,napewno jego bliski kolega z zespołu też nadużywa otrivinu. Co może brać? Jak to skutecznie przerwać? Jakie testy zrobić? Czy wymaga już leczenia,czy wystarczy pomoc psychologa i pedagoga szkolnego? Dziękuję.Pozdrawiam.Małgorzata

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza