Naevus pigmentosus junctionalis displasticus

Dzień dobry, proszę o wytłumaczenie wyniku badania - naevus pigmentosus junctionalis displasticus. Pozdrawiam Anna z Krakowa.

Wynik oznacza, że usunięto Pani znamię barwnikowe (powszechnie określane jako "pieprzyk"). Ponadto w obrębie znamienia stwierdzono, że budujące je komórki miały nieprawidłową budowę (ale nie spełniały kryteriów rozpoznania czerniaka). Bezwględnie należy zgłosić się z tym wynikiem do dermatologa. który kierował Panią na zabieg.