Nawracający ból dużego palca u nogi

Witam,od kilku lat przypomina mi o sobie bol duzego palca.lekarz zalecil mi chlodzenie nogi i ukladanie jej wysoko niestety nie pomaga.czy moge wziac jakies srodki przeciwbolowe.i dlaczego tak sie dzieje??co 4,8 miesiecy.jestem w kropce gdyz kazdy mowi co innego na ten temat,wiec sam juz nie wiem co mi dolega.prosze o porade.

Szanowany Panie, zgodnie z sugestia kolegi - prosze wykonac badanie poziomu kwasu moczowego w surowicy. Jeżeli będzie znamiennie wysoki - Pana lekarza rodzinny wdroży odpowiednie leczenie doustne i ewentualnie poszerzy diagnostykę. Jeżeli wynik bedzie w graniach normy prosze zgłosić sie na konsultacje do ortopedy. Pozdrawiam