Nerwy i stres a ciąża

Jak duży wpływ na dziecko u kobiety w ciąży mają silne nerwy i stres?Czy mogą one bezpośrednio zagrozić dziecku?

Silny stres wpływa negatywnie i na samą matkę i na dziecko. Ważne jest, aby mama do minimum ograniczyła kontakt z czynnikami stresogennymi. Warto skorzystać z zabiegów relaksacyjnych. Na uspokojenie nerwów i na rozwój dziecka w łonie matki, dobroczynny wpływ ma słuchanie spokojnej muzyki, o regularnym rytmie i tempie. Warto poświęcić chwile na relaks przy wyciszających dźwiękach. Pozdrawiam serdecznie.

Stres jest dla każdego człowieka stanem negatywnym i jego ograniczenie oraz zadaniowe radzenie sobie z trudnościami jest powinnością każdego z nas. Dotyczy to również, a nawet przede wszystkim, kobiet w ciązy. Jeżeli odczuwa Pani nadmierny stres polecam porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym o metodach, jakie mogłaby Pani zastosować w swoim stanie i czy wskazana w tym celu jest konsultacja z psychologiem. Pozdrawiam.

Witam,
Oczywiście w tak szczególnym okresie potrzebuje Pani zadbać o siebie szczególnie :-) Warto skupić się na rzeczach, aktywnościach, które Panią wyciszają - lekki sport, muzyka, lektura.
Jeśli będzie potrzebowała Pani szczegółowej porady zapraszam do kontaktu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Balicka