Nie dostałam okresu - czy mogę być w ciąży?

Witam. 01.02.2011 powinnam dostać okresu, lecz go jeszcze nie dostałam. Dziś jest 02.02.2011 i bardzo bolał mnie brzuch, a okresu dalej nie ma. Co robić w tym przypadku? Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie. Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Proponuję przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl