Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi

Mam 18 lat i jestem kobietą. Jestem ze swoim chłopakiem półtorej roku. Przyjaźniliśmy się parę lat zanim zaczęliśmy ze sobą być. Jestem z nim naprawdę szczęśliwa, kocham go i nie wyobrażam sobie życia bez niego. On darzy mnie takim samym uczuciem. Lecz mam problem. Nie ufam mu, choć staram się. Niestety ma on bujną przeszłość. Był z dziewczyną dość długo, którą zdradzał. Znam się z nim tyle lat, że wiem z kim był, co robił, gdzie chodził- wiem wszystko. I to mi chyba nie pasuje. Wiem również, że nie powinnam wracać ciągle do przeszłości, bo to może rozwalić naprawdę świetny związek. Tylko nie wiem co robić. Kiedy wychodzi gdzieś beze mnie to zastanawiam się co w danej chwili robi, wariuję kiedy nie dostanę żadnej wiadomości i jestem zazdrosna o byle co... Co zrobić żeby zapomnieć o przeszłości i po prostu Mu bezgranicznie zaufać?

Lek. Marta Hat

Witaj!
Nie powinnaś całkowicie opierać się na przeszłości i cały czas do niej wracać, jednak w tym  przypadku to nie jest łatwe. Masz świadomość wszystkich negatywnych zachowań Twojego chłopaka i boisz się, że może Cię spotkać coś podobnego. Niestety nikt nie może Ci zagwarantować, że tak nie będzie...

Z drugiej strony związek powinien opierać się na zaufaniu i jeśli będziesz wysnuwać bezpodstawne podejrzenia to nigdy nie będzie tak dobrze jakbyś tego chciała. Postaraj się opierać na jego teraźniejszym zachowaniu w stosunku do Ciebie i do innych, nie zakładaj, że jeżeli ktoś coś robił w przeszłości to będzie to robić zawsze. Porozmawiaj z nim o swoim problemie, może ustalicie jakieś wspólne wyjście (np. informowanie się w sytuacji, gdy się martwisz?)
pozdrawiam

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie