Niedoczynność tarczycy i nadciśnienie

Witam! Od 5 lat przyjmuję EUTHYROX75 Z POWODU NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY. Aktualnie często mam ciśnienie 145/95 przy tetnie 60-65. Czesto tez budzę się z bólem głowy i wymiotami. Wiem że od urodzenia mam problemy z watrobą,nieraz zjedzenie czegos wywołuje takie zaburzenia. W badaniach nic nie wychodzi poza naczyniakami wątroby. ASPATi ALAT miałam podwyższone tylko przy wysokim TSH ,TEraz są w normie. Generalnie żaden kardiolog nic nie chce robić bo tarczyca... nie jestem hipochondrykiem. Małgorzata

Milena Lubowicz

Rozumiem Pani problem. Wartości ciśnienia są graniczne i w zależności od oceny Pani ryzyka sercowo-naczyniowego nie ma konieczności włączenia leczenia p/nadciśnieniowego od razu. W pierwszej kolejności włącza się leczenie niefarmakologiczne czyli redukcję masy ciała, aktywność fizyczną i dietę z ograniczeniem soli. Proszę przy okazji wizyty u endokrynologa poruszyć ten problem.
Pozdrawiam