Niekontrolowane ruchy w czasie snu

Dzien dobry, Od ok.3 lat w porach wieczorowych albo w czsie snu(pozycje lezoce) ''kopie nogami".Sa takie niekontrolowane ,samoistne odruchy na które nie bardzo mam wpływ.W Internecie nazywają cos takiego zespolem niespokojnych nog. Od paru lat tez pije sporo kawy a ona podobno wypłukuje Mg I potas z organizmu.Biore tez dzienna dawke Mg przeciw skurczom ale czy pomaga?Nie wiem.Co to takiego i skad się wzielo? Serdecznie dziekuje za porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń elektrolitowych jak i innych patologii, w tym schorzeń neurologicznych. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Być może konieczna będzie także konsultacja neurologiczna.