Nieodczuwanie przyjemności z seksu a konieczność leczenia

Nie odczuwam przyjemności z seksu. Mam 18 lat. Z moim chłopakiem jestem od roku a seks uprawiamy od 3 miesięcy. Kochaliśmy się gdzieś ok. 11 a ja nie odczuwam przyjemności. Zero ! Z palcówki też nic. Jedynie podczas stymulacji łechtaczki odczuwam przyjemność. Nie wiem czy to może jeszcze za wcześnie i muszę nabrać "doświadczenia" oraz rozwiąże się to naturalnie czy trzeba to leczyć.

Daj sobie chwilę czasu, przeanalizuj czy nie pojawiają się u ciebie jakiegoś rodzaju obawy i spróbuj z nimi powalczyć. Być może przydatna będzie konsultacja z psychologiem-seksuologiem, ale nie podejmuj jej już natychmiast. Seksualność człowieka jest w różnych okresach odmienna - być może rzeczywiście sprawa rozwiąże się "naturalnie", lub z niewielką Twoją pomocą analizując swoje podejście do spraw intymnych. Powodzenia!

Dzień dobry!

Nic nie wskazuje na konieczność leczenia.

Początki życia seksualnego dla większości ludzie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami i/ lub nie spełniają wcześniejszych oczekiwań, marzeń, wyobrażeń.

Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, ale stopniowym procesem nauki, stopniowego zbierania doświadczeń, zwiększania samoświadomości. Kilka miesięcy współżycia jest czasem bardzo krótkim i zdecydowanie warto cierpliwie i z pozytywnym nastawieniem spodziewać się coraz większej przyjemności ze zbliżeń.

Jednocześnie jednak jest naturalne i prawidłowe, że największą przyjemność dają pieszczoty łechtaczki, ponieważ jest ona silnie unerwiona i takie własnie pełni zadanie. Oczekiwanie podobnie intensywnych doznań wyłącznie na skutek penetracji pochwy (znacznie słabiej unerwionej i wrażliwej na dotyk) dla bardzo wielu kobiet (także dorosłych, regularnie współżyjących od dawna) jest mało prawdopodobne lub niemożliwe.

Pozdrawiam!