Niepokojące wyniki morfologii mimo zdrowego stylu życia

Witam, mam 21 lat i jestem osobą aktywną fizycznie (bieganie, kolarstwo, siłownia) która trzyma dietę (nadwyżka kaloryczna, dostarczanie zdrowych tłuszczy, witamin, średnio 0,5 kg wszelakiego mięsa dziennie, warzywa etc) a mimo to dostałem niepokojące wyniki morfologii. Chciałbym wiedzieć co może być tego przyczyną wyniki badań Leukocyty 8,2 erytrocyty 5,38 HB 11,7 L Hematokryt 38 L MCV 70 L MCH 22 L MCHC 31 L Płytki krwi 264 RDW-CV 19 H PDW 17 H MPV 11,84 P-LCR 40 Fe 20 L *L- Low H- High

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród podanych wyników nieprawidłowość stanowi obniżony poziom hemoglobiny, hematokrytu, MCV, MCH oraz MCHC. Wszystkie te nieprawidłowości są skutkiem niedoboru żelaza. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana, oceni morfologię oraz włączy suplementację żelaza. Za kilka tygodni wskazane będzie natomiast wykonanie kontrolnej morfologii.