Nietrzymanie kału u 68-latki

Witajcie i mam pytanie.Po A-manometri takie mam wnioski.Obniżone ciśnienie spoczynkowe,36mm i w czasie świadomego skurczu.91mmHgHPZLcmRAR;obecny RAIR,pojawia się przy wypełnieniu bańki odbytnicy do 30ml. Rozpoznanie Nietrzymanie kału. jestem cukrykiem,alergikiem i usunięty mam woreczek .Poza tym mam Nadciśnienie i Endometriozę.Proszę o pomoc czy to jest No-Rakowe początki czy Morbus Croun.Borykam się z kałem od 2 lat i po wypróżnienieu porannym kiszka jest cały czas otwarta,Cuchnie

Lek. Tomasz Budlewski

Nietrzymanie kału moze czasem występować w wymienionych chorobach ale jesli nie ma Pani innych objawów to nie sadze by one były przyczyna. Choroby te diagnozuje sie pobierając wycinki ze jelita w czasie kolonoskopii. Na podstawie manometrii nie da sie rozpoznać tych chorób.