Nietrzymanie stolca u 6-letniego dziecka a możliwe dolegliwości

jestem opiekunem 6-latka który od jakiegoś czas popuszcza sobie kupkę do majtek, fakt ten jednak zdarzał się najczęściej na placu zabawa, wiązaliśmy to z emocjami dziecka ma zdiagnozowany Fas ale ostatnio te przygody zdarzają się wówczas gdy dochodzi do intensywnego wysiłku fizycznego ze strony chłopca (bieganie ,skakanie ,spinanie się na barierkach ) dziecko ma również zaburzenia sensoryczne głownie w sferze dotyku z odruchem obronnym . Proszę o informacje jak możemy mu pomóc w tych sytuacja

Lek. Tomasz Budlewski

W tego typu objawach konieczna jest wizyta u lekarza pediatry, a najlepiej u lekarza gastroenterologa dziecięcego. Badanie lekarskie pozwoli określić panel badań dodatkowych i następne kroki aby móc dziecku pomóc.