Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Nie ma żadnych konsekwencji takich nieusuniętych szwów. Jeśli są techniczne możliwości usunięcia tych szwów to można je usunąć jeśli nie można je pozostawić i nic nie powinno z tego powodu się dziać. Oczywiście decyzję w tym względzie powinien podjąć prowadzący ginekolog.

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Gdzie są te szwy??, z jakiego materiału?? Jeśli w skórze i nie ma ropienia to spokojnie. Jeśli w tkankach głębszych - to także spokojnie - nie ma potrzeby usuwania. Przed latry do szycia tkanek stosowane były szwy wchłanialne (catgutowe) częściowo-wchłanialne oraz niewchłanialne. Pacjenci ci do tej pory z nimi żyją i jest OK.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Przepuklina - przyczyny, rodzaje, objawy, leczenie

Przepuklina pachwinowa - objawy, leczenie

Przepuklina brzuszna to nieprawidłowe przesunięcie się narządów wewnętrznych lub ich części w miejsca, w których nie powinny się znajdować, czyli poza zakres jamy brzusznej. Jedną z najczęściej spotykanych odmian przepuklin brzusznych jest przepuklina...