Niski głos u kobiety a zabieg skrócenia strun głosowych

witam jestem młodą kobietą z grubym głosem chciałabym się dowiedzieć gdzie prywatnie w Polsce można zrobić zabieg skrócenia strun głosowych błagam ,wstydze sie odzywać w miejscach publicznych wszyscy patrzą się na mnie z przerażeniem jak się tylko odezwę .błagam o pomoc załamana.Kasia
ponad rok temu

Nie mogę konkretnie odpowiadać na Pani pytania, gdyż nie jestem specjalistą w tym względzie. Na ten temat powinien wypowiedzieć się laryngolog. Nie słyszałem ani nigdzie nie czytałem, aby operowano struny głosowe celem poprawy jakości, barwy, wysokości głosu. Oczywiście wykonuje się standardowo operacje likwidujące różne patologie w zakresie strun głosowych lub udrażniające górne drogi oddechowe, ale ze wskazań leczniczych, a nie zmieniających głos. Najlepiej proszę w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. On myślę po zbadaniu Pani wyczerpująco odpowie na Pani pytania.