Niski poziom żelaza u 18-miesięcznego dziecka

syn 18 miesięcy stale ma mało żelaza we krwi, dlatego, że ma złą dietę. Nie mogę go przekonać do innej diety. Już 4 miesiące zażywamy ferrum lek. Pytanie: Czy mogę zastosować jeszcze przez kolejne miesiące ferrum lek w celu uzupełnienia żelaza? czy ferrum lek musi mieć jakieś przerwy w stosowaniu?

Milena Lubowicz

Ferrum zwykle stosuje się jeszcze przez jakiś czas po kontroli morfologii, gdy poziom hemoglobiny wróci do normy, żeby uzupełnić zapasy żelaza w organizmie. Nie trzeba robić przerw. Po normalizacji hemoglobiny może Pani jeszcze przez miesiąc podawać.
Pozdrawiam